Kayas Ambalaj

Türkoğlu OSB Mah. 3 Cadde No: 10/1
+90 344 237 60 98-99
pazarlama@kayas.gen.tr

Shockpack (Jel Buz)

2020 Yılında Yenilik: Shockpack (Jel Buz)

Kayaş Kurubuz Plastik Ambalaj Gıda Yalıtım A.Ş., kuru buz imalatında uzmanlaşmış öncü bir firma olarak sektörde liderliğini sürdürmektedir. Yenilik ve kalitede öncü bir rol üstlenerek, kuru buz’a alternatif  bir ürün olan Shockpack (Jel buz)’i geliştirmiş bulunmaktadır. ÜR-GE çalışmalarımızın meyvesi olan bu ürün, 2020 yılında sektöre yeni bir soluk getirerek; Soğutma, ısıtma ve sıcaklık sabitleme özelliklerine sahiptir.
SHOCK PACK, silikon tanecikli jel kıvamında bulunan bir üründür ve hem soğuk hem sıcak taşıma sistemlerinde kullanılabilir. İçerdiği fonksiyonel karışım ile faz değiştirme sağlar, bu da ona yüksek ısı kapasitesi ve uzun süreli ısı kontrol yeteneği kazandırır. Öz ısısı suya göre 5-6 kat daha yüksek bir üründür. Firmamız, teknoloji ve uzmanlıkla birleşen bu öncü ürünü ile müşterilere sıradışı bir performans ve çözüm sunma imkanı sağlamıştır. Bu başarı müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkaran önemli bir adımdır. SHOCK PACK ürünü; Buz aküsü, ice pack, kurubuz gibi alternatiflerine göre çok güçlü bir performans avantajı ortaya koymaktadır.

Başlıca özellikleri şu şekildedir.

  • Silikon tanecikli jel kıvamındadır.
  • Sadece soğuk ve sadece sıcak olarak değil, hem soğuk hem sıcak taşıma sistemlerinde kullanabilme özelliği vardır.
  • İçerdiği fonsiyonel karışımla faz değiştirme sağlar.
  • ısı kapasitör özelliği ve ısı kontrol süresi yüksektir.
  • -80 ile +250 °C arasında ürünler için kullanabilme özelliğine sahiptir.
  • Çok etkili izolasyon ve uzun süreli sıcaklık değişimlerinden koruyabilme özelliğine sahiptir.
  • Online satış dağıtımı, catering hizmetleri, taze çiçekler, tohum taşımacılığı, ilaç, serum, aşı, kan gibi tıbbi malzemeler, sıcağa ve soğuğa dayanıklı tüm kimyevi maddelerin taşınmasında kullanılır.
  • Dondurulmuş ürünler, balık, et ürünleri, taze meyve sebzeler, dondurma, çikolata taşınması ve muhafaza edilmesinde kullanılır.
  • Yarım KG lık strafor kutu içerisinde 1 adet shockpack ile uzun süreli soğutma garantilidir.  Strafor kutu boyutları kullanıma göre özelleştirilebilir.

Shock Pack, hiç şarj edilmemiş halde oda sıcaklığında muhafaza edildiğinde 5-6 ay süre ile bozulmadan bekleyebilir. Yeniden kullanılabilirlik özelliği sayesinde de 6 aya kadar tekrar tekrar kullanım performansını korur. Soğuk kullanım için -45°’lik dondurucuda 24 saat süre ile şarj edildikten sonra kullanıma hazır hale gelmektedir ve sürece bağlı olarak 72 saatin üzerinde koruma sağlamaktadır. Paketler ürünün yüzey alanını kapsayacak ve temas edecek şekilde kullanılmalıdır. Paket miktarı; Kullanılacak olan ürünün özelliğine, ambalajına, miktarına göre ayarlanarak kullanılmalıdır. Ayrıca, ürünümüz gıdaya uygun polietilen (PE) ambalaj malzemesinde sunulmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla ambalaj içerisinde kullanım sırasında gıdayla temasında hiçbir problem bulunmamaktadır. Havacılık regülasyonları çerçevesinde kurubuz yöntemi CO² salınımından ötürü riskli yöntem olarak belirtilirken, PCM formatındaki Shock Pack adlı ürünümüz regülasyonlara ve havacılık lojistiğinde güvenli taşımacılığa uygundur. Sıcak kullanım için +100° / 45 dakika (suda) işlem sıcaklığı uygulanması gerekmektedir. Normal koşullar altında 25°C de muhafaza edilmelidir.

  • Shockpack ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir